top of page

Türkiye 1. İklim Değişikliği Kongresi  İTÜ Kampüsü-İSTANBUL/2007

On Yıllık İşletme Şefliği sonrasında haklı nedenlerle memuriyete aravererek 2001-2004 yılları arasında Su Tasarrufu esaslı DAMLA SULAMA yöntemleri üzerinde özel sektörde İşletme ve Proje Müdürlüğü görevini yürütmüştüm. 2004 Yılında Açıktan Atanarak DSİ 18. Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdür Yardımcılığı görevine getirilmiştim. En büyük vazifem Damla Sulama Sistemini ve Su Tasarrufunu Genel Müdürlük genelinde anlatmaktı. 2005 yılında DSİ Genel MÜdürlüğümüzün düzenlediği Tarımsal Ekonomi Seminerinde bu vazifeyi ifa ederek Türkiye Genelinde DSİ de Su Yönetimi konusunda yeni bir dönemin başlamasına vesile olan ilk iki-üç  kişiden biri oldum. 2005 yılında Mecliste çıkarılan bir kanun ile artık Türkiye Sularının Daha tasarruflu kullanılmasına sebep olacak Damla Sulama-Yağmurlama Sulama sistemlerine geçilmesi kararlaştırılmıştı. 2006 yılında Mexikanın Başkenti Mexico City de yapılan 4. Dünya Su Forumu sonuç bildirgesinde Ülkemizi ilgilendiren tavsiye kararlarını okuduğumda kafam allak bullak olmuştu.  2007 yıllında İstanbulda İTÜ ve Su Vakfı tarafından düzenlenecek olan Türkiye 1. İklim Değişikliği Kongresi benim için fırsat olacak, duygu ve düşüncelerimi haykıracaktım. Bildiri metnim sunumlu olarak kabul edilince çok mutlu olmuştum.Ülkemizin Tarımda Özellikle Sulama alanında kalkınması en büyük arzumdu... Allah Bildiriyi sunmamı nasib etti. 2009 Yılında İSTANBUL Sütlücede düzenlenen 5.Dünya Su Forumu bünyesinde düzenlenen Dünya Su Sergisine Türkiyeyi temsi eden projem ile katılmam ayrıca büyük mutluluk vesilesi olmuştu.

  • Çalışmalarımız
10483271_896285043719171_252474485161037
  • Bitki Doktoru OSER 

  • Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinde Eğitimini tamamlayan Osman ERTÜRK  Memuriyet hayatının tamamını DSİ de (13 yıl İşletme Şefi statüsünde, 12 yıl Bölge Müdür Yardımcısı statüsünde) yönetici olarak tamamladı. Emeklilik ile beraber  Türkiye’nin  en büyük Meyvecilik işletmelerinden birinde 2 yıl süreyle Üretimden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.

  • 33 yıllık Meslek hayatında Meyvecilik üzerinde farklı araştırma ve uygulama projelerinde yürütücü olarak görev aldı. Meyve Bahçeleri tesisi- sulama-bitki besleme ve üretim ve yönetim  alanlarında tecrübeler kazandı. Kendi kurduğu ve yönettiği bahçelerde meyvelerden doğal sirke yapımı üzerinde 4 yıl ARGE çalışması sonrası OSER-OSMAN ERTÜRK işletmesini kurarak  Tarım Ürünleri İmalat ve Pazarlama alanında faaliyetlerini yürütmeye başladı.

  • 33 yıllık tecrübe sonunda doğal yaşamı araştırıp   bulan bir aile ekibinin hikayesi...  %100 Doğal Ürünler arayanların vazgeçilmez  dostu.

bottom of page